توجه:محتوی ممکن است دارای اسکرول افقی باشد

تاریخچه دستگاه های لیزر مو

 

اولین دستگاه لیزر مو برای تخریب فولیکولهای مو توسط تئودور میمنTheodore H Maiman  ر سال ۱۹۶۰ ابداع شد. این لیزر که به نام لیزر رابی مشهور بود، تأثیر زیادی نداشت و بسیار کند بود و تنها می‌توانست رشد موها را به حداقل برساند. در عین حال موجب آسیب رسیدن و سوختگی پوست نیز می‌شد.

در حال حاضر دستگاه‌های مختلفی برای حذف موهای زائد تولید شده‌اند که هر کدام از آنها دارای قابلیت‌های منحصربفردی هستند

 دستگاه لیزر IPL

نتایجی که برای این دستگاه به جا مانده است، گویای این است که استفاده از این دستگاه لیزر برای پوست‌های نوع 1 و 2 بهتر جواب می‌دهد و اثربخشی آن بیشتر بر روی موهای روشن است. البته این مدل از لیزر دیگر استفاده‌ی چندانی ندارد و با روی کار آمدن دستگاه‌های دیگر به طور کلی کنار گذاشته شده است. هر چند در زمان خودش یکی از دستگاه‌های قدرتمند حذف موهای زائد بوده است.

دستگاه لیزر روبی

این دستگاه را بعنوان یکی از دستگاه‌های اولیه لیزر مو می‌شناسند که مورد تأیید سازمان‌های مختلف نیز قرار گرفته است. مزایایی که باعث شده این لیزر بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد شامل موارد زیر است:

– از بین بردن کامل موهای بدن

– کمترین ایجاد درد در بیمار هنگام کار

-استفاده از دستگاه‌های خنک کننده برای کاهش عوارض جانبی

– قیمت بسیار معقول آن نسبت به دیگر دستگاه‌های مشابه

اگر چه این مدل از لیزر قابلیت‌های خوبی داشت اما رفته رفته جای خود را به دیگر لیزرها با قدرت بیشتری داده که نمونه‌ی آن لیزر الکساندریت است.

دستگاه لیزر الکساندریت

بعد از تولید یک‌سری دستگاه‌های لیزر که هر کدام از آنها دارای ایرادات قابل توجهی بوده‌اند و عملکرد مناسبی را از خود نشان ندادند، نوبت به تولید دستگاه لیزر الکساندریت رسید. این دستگاه جزو بهترین دستگاه‌هایی شد که توانست در مدت کوتاهی نظر بسیاری از کارشناسان را به خود جلب کند.

دستگاه لیزر ان دی یاگ

این دستگاه بعد از بررسی‌ ضعف‌های دیگر دستگاه‌های لیزر مو اختراع شد و اولین بار نیز برای پوست‌های تیره مورد استفاده قرار گرفت، چرا که تا آن زمان، هیچ لیزری که بتواند موهای پوست‌های تیره را از بین ببرد وجود نداشت و یا اگر این کار را انجام می‌داد، به پوست نیز آسیب زیادی می‌رساند. با این حال این لیزر علاوه بر پوست‌های تیره، پوست با رنگ‌های دیگر را نیز پشتیبانی خواهد کرد. علاوه بر این دستگاه لیزر ان دی یاگ برای انواع موها از نازک گرفته تا ضخیم کاربرد دارد.

دستگاه دایود

  دستگاه لیزر دایود در حین انجام کار از فناوری حذف موهای لیزر SHR استفاده می کند و با دارا بودن فرکانسی تا ۱۰ مگاهرتز،‌ ۲ تا ۳ برابر سریع تر از IPL های سنتی رفع موهای زائد را انجام می دهد که سبب صرفه جویی زیادی در زمان انجام لیزر می گردد.

 

 

دانستن این که چه عواملی بر میزان کارآیی لیزر موهای زائد و مدت زمان درمان شما تأثیر می گذارند ، می تواند در رسیدن به نتیجه ی بهتر مفید باشد. به طور کلی عوامل زیر در میزان اثربخشی لیزر موهای زائد موثر که هر کدام را جداگانه شرح خواهیم داد :

جنس و ضخامت موها

رنگ مو و نوع پوست

چرخه رشد مو افراد

نوع دستگاه لیزر

میزان مهارت اپراتور لیزر

 


برگشت به عقب