توجه:محتوی ممکن است دارای اسکرول افقی باشد

نکاتی در مورد ضدآفتاب ها

 

کرم ضد آفتاب چیست؟

کرم ضد آفتاب یک محصول موضعی محافظت از پوست در مقابل نور خورشید است که بخشی از اشعه ماوراء بنفش خورشید (UV) را جذب یا منعکس می کند و بنابراین به محافظت در برابر آفتاب سوختگی کمک می کند و مهم تر از همه از سرطان پوست جلوگیری می کند.

 

نحوه عملکرد کرم ضد آفتاب

ضدآفتاب حاوی فیلترهایی است که با جذب یا بازتاب بخشی از اشعه ماوراء بنفش خورشید کار می کند. دو نوع ضد آفتاب وجود دارد: شیمیایی و معدنی. کرم ضد آفتاب شیمیایی با جذب اشعه ماوراء بنفش و تبدیل آن به گرما برای محافظت از آفتاب عمل می کند، در حالی که کرم ضد آفتاب معدنی اشعه ماوراء بنفش را از پوست منعکس می کند.

 

کی باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟

مهم است که در همه فصول در برابر نور خورشید از پوست خود محافظت کنید و نه فقط در ماه های تابستان. بازتاب خورشید در روزهای برفی به همان اندازه خطرناک است و می تواند به راحتی فرد را دچار آفتاب سوختگی کند که در روزهای آفتابی.

چگونه بهترین ضد آفتاب را پیدا کنیم؟

اگر مدت زمان کمی در معرض آفتاب قرار می گیرید، استفاده از  یک مرطوب کننده با پایه SPF 15 کافی است. با این حال، برای موقعیت های دیگر، شما باید میزان فعالیت در فضای باز خود را در نظر بگیرید تا مشخص شود از چه نوع ضد آفتابی باید استفاده کنید.

 

تأثیر SPF بر میزان محافظت از پوست

SPF مخفف فاکتور محافظت در برابر آفتاب است. در ضد آفتاب، SPF  به جلوگیری از تابش نور خورشید به پوست شما کمک می کند. خورشید دو نوع اشعه UVA و UVB را ساطع می کند. اشعه UVA به علائم پیری در پوست مانند چین و چروک و افتادگی منجر می شود. اشعه های UVB بیشتر سرطان زا هستند و اغلب مسئول آفتاب سوختگی هستند. اشعه UVA هم چنین پرتوهای UVB را واکنش پذیرتر می کنند، بنابراین در ترکیب با هم، می توانند کشنده باشند


برگشت به عقب