توجه:محتوی ممکن است دارای اسکرول افقی باشد

روتین پوستی چیست؟

 

 

روتین پوستی به انجام برخی کارهای مفید به صورت مداوم و استفاده درست و منظم از یکسری محصولات مراقبت از پوست گفته می شود که می تواند پوست شما را در بهترین حالت خود حفظ کرده و بسیاری از مشکلات شما را برطرف کند. از آنجا که نوع پوست در افراد متفاوت است، روتین مراقبتی هرکس نیز مخصوص خود اوست و نمی توان برای همه یک نسخه را تجویز کرد. اما یکسری اصول خاص در این باره وجود دارد که رعایت کردن آن برای همه ضروری است.

متخصصین پوست می گویند: رعایت ترتیب استفاده از محصولات مراقبت از پوست، تضمین می کند که پوست شما به طور کامل تمام مزایای این محصولات را دریافت می کند.

برای روتین پوستی روزانه خود مراحل زیر را انجام دهید:

۱.شستشوی صورت

اولین مرحله،شستشو پوست باشوینده های مناسب پوست شما است که صبح ها و ترجیحا با آب ولرم استفاده کنید.

 

۲.تونر پوست

در واقع تونرها برای کمک به بازگشت pH طبیعی پوست وهمچنین رفع بیشتر الودگی های باقیمانده پس از استفاده از صابون استفاده میشوند.

 

۳.سرم آنتی اکسیدان

سرم ها محصولات درمانی غلیظ و غنی از مواد مغذی هستند که مشکلات پوستی خاصی را برطرف می کنند. بنابراین بهتر است استفاده از آن ها را تا حد ممکن در برنامه روزانه خود بگنجانید. امروزه سرم های مختلفی در بازار موجود است. اما پزشکان برای روز سرم پوست آنتی اکسیدانی را توصیه می کنند که برای از بین بردن پاسخ التهابی پوست و خنثی سازی آسیب ناشی از اشعه ماوراء بنفش و آلاینده های محیطی مناسب است.

 

۴.کرم دور چشم

استفاده از کرم دور چشم حداقل هر شب از ۲۵ سالگی بسیار مهم است. این کرم ها برای حفظ رطوبت و استحکام پوست اطراف چشم مهم هستند. استفاده منظم از کرم دور چشم به مرور زمان باعث می شود پوست پلک حالت ارتجاعی داشته باشد و از ایجاد خطوط ریز یا از بین رفتن کلاژن جلوگیری کند.

 

۵.مرطوب کننده

 همه افراد  نیاز به مرطوب کننده دارند، حتی اگر پوست چربی داشته باشند.

اگرچه بدن شما دارای سیستم ترشح چربی طبیعی است که برای محافظت از پوست در برابر شرایط سخت خارجی و عفونت ها کاربرد دارد، اما اکثر ما پس از آسیب های ناشی از آفتاب، آب و هوا و مواد شیمیایی سخت به عوامل هیدراتاسیون اضافی نیاز داریم. اکثر متخصصان توصیه می کنند که بهترین زمان برای استفاده از مرطوب کننده زمانی است که پوست هنوز مرطوب است.

برخی از افراد از یک مرطوب کننده برای روز و شب استفاده می کنند. اما در واقع، مرطوب کننده های شب یا کرم های شب غلیظ تر و سنگین تر هستند و طوری طراحی شده اند که در طی چند ساعت جذب شوند.

 


برگشت به عقب