توجه:محتوی ممکن است دارای اسکرول افقی باشد

لیزر co2 فرکشنال

 

لیزر 2CO فرکشنال چیست و چه مزایایی دارد؟

چروک های پوستی که بر اثر گذر زمان بر روی پوست و ظاهر افراد تاثیر می گذارد باعث از دست دادن حس زیبایی و جذابیت در بسیاری افراد می شود، آنچه این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته مقابله با این چروکها و پیری پوست و در حقیقت جوانسازی پوست است، لیزر 2co فرکشنال یکی از موثرترین دستگاههایی است که این روزها بر سر زبانها افتاده تا با این مسئله به مبارزه برخیزد. اگر درنظر دارید لیزر   2CO فراکشنال انجام دهید، در این مقاله همراه ما باشید.

لیزر 2CO فرکشنال چیست؟        

لیزرها در پزشکی زیبایی به دو دسته کلی لیزر لایه بردار و لیزر غیر لایه بردار تقسیم می شوند و هر کدام از این ها، به لیزر فراکشنال و غیر فراکشنال تقسیم می شوند. لیزر 2CO فرکشنال یکی از معروف ترین لیزرها در پزشکی است .

لیزرهای فرکشنال تنها نواحی خاصی از پوست را هدف قرار داده و با ایجاد ستون های تخریبی در یک ناحیه، نواحی مابین نقاط عملا بدون آسیب دیدگی و تاثیرگذاری باقی می مانند. ولی لیزرهای غیرفرکشنال، کل ناحیه هدف را تخریب می کنند. در نتیجه لیزر فرکشنال تنها باعث آسیب جزئی به پوست شده و پوست بسیار سریع تر از حالت غیر فرکشنال ترمیم می یابد.

به نظر می رسد که لیزر فرکشنال برای لایه برداری پوست همانند لیزر غیر فرکشنال به نتایج خوبی در بهبود پوست، با عوارض جانبی کمتر، دست پیدا می کند. در این روش ها یک ناحیه از پوست توسط انرژی نور هدف قرار داده شده و تخریب می شود .گاهی اوقات به این روش ها لیزر جای زخم، لیزر جای جوش و لیزر جای بخیه نیز گفته می شود.

انجام لیزر و مناسب بودن آن برای شما باید توسط پزشک و با توجه به شرایط شما مشخص شود. در صورتی که سوالی در این زمینه دارید با مشاوران مرکزایرانیان تماس بگیرید.

تفاوت لیزر 2CO فرکشنال و لیزر 2CO معمولی:

در لیزر 2fractional co بر خلاف لیزر 2Co معمولی نیاز به بیهوشی و تا تزریق آمپول بیحسی نمی باشد  .بیمار فقط با یک کرم بیحس کننده بدون درد می تواند لیزر شود.

همچنین بر خلاف لیزر 2Co معمولی بیمار در این روش جدید 2fractional co نیاز به پانسمان ندارد . فقط از کرمهای ترمیم کننده استفاده می کند و دو روز بعد می تواند از کرمهای پوشاننده و آرایشی استفاده نماید. ترمیم پوست در روش 2fractional co حداکثر ۶-۵ روز ط ول می کشد در حالیکه در لیزر 2Co معمولی بین ۲ تا ۳ هفته. در روش fractional بیمار فقط برای ۳-۲ روز قرمز است در حالیکه در لیزر 2Co معمولی بین ۲ تا ۶ ماه قرمزی می تواند ادامه یابد. احتمال تیره شدن پوست در لیزر 2fractional co بسیار نادر است. در حالیکه در 2Co معمولی این ریسک بالا است.

لیزر  2fractional COرا می توان در گردن و پشت دستها و یا قسمت های دیگر بدن نیز برای درمان انواع ضایعات پوستی مانند جوانسازی پشت دستها – لکه های پوستی و ترکهای شکم – اسکارهای سوختگی و یا جراحی نیز بکار برد.

 

کاربردهای لیزر 2CO  فرکشنال

لیزر 2CO فرکشنال برای درمان هایی تحت عنوان جوان سازی و لایه برداری پوست به کار می رود که جهت درمان بسیاری از درمان های پوستی از قبیل کاهش خطوط و چین و چروک های ریز، بهبود چین و چروک های عمیق، ترمیم پوست آسیب دیده صورت، گردن، شانه ها و دست ها، کاهش لکه های پیری، اسکار آکنه و کاربرد دارد.

به طور خلاصه از کاربرد های لیزر فرکشنال میتوان به موراد زیر اشاره کرد:

سفت کردن  و جوانسازی پوست.

از بین بردن چروک های ریز و جلوگیری از پیری پوست.

رفع اسکار ناشی از زخم ها، محل سوختگی،جراحی و جای جوش و آکنه.

بستن منافذ باز پوست.

محو نمودن استریا و استرچ مارک (ترک های) سطح شکم و سایر نواحی بدن.

پاک کردن لکه های به وجود آمده در اثر بالا رفتن سن.

قبل از شروع درمان:

قبل از شروع درمان باید مطمئن شوید که این درمان می تواند خواسته های شما را برآورده کند.

 قبل از تصمیم گیری برای انجام این درمان تمامی سوالات خود را از پزشک بپرسید تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید.

سوابق پزشکی و دارویی شما توسط پزشک بررسی می شود تا اطمینان حاصل شود این درمان هیچ خطری برای شما به همراه ندارد.

معمولا از شما خواسته می شود فرم رضایت نامه ای را امضا کنید که به معنی آگاهی شما از مزایا و خطرات احتمالی این درمان است.

  دو تا چهار هفته قبل از لیزر از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استفاده از دستگاه ها و مواد برنزه کننده، پرهیز کنید.

 ۲۰ الی ۳۰ روز قبل از لیزر  فرکشنال استفاده از محصولات ضد پیری و لایه بردار را متوقف کنید .

 

 روش کار لیزر فرکشنال

نحوه انجام و مقدمات قبل از شروع درمان بسته به دستگاهی که متخصص شما از آن استفاده می کند ،متفاوت است.

به طور کلی ابتدا پوست تمیز شده و در صورت نیاز از بی حسی موضعی نیز استفاده می شود.

سپس لیزر  2COفرکشنال پوست بر روی سطح ناحیه مورد نظر به صورت یک سری حرکات افقی و عمودی عبور داده می شود. با اثر گذاری لیزر سوراخ های میکروسکوپی زیادی بر روی پوست ایجاد می شود و فرآیند بازسازی و بهبود پوست را فعال می کند. این ویژگی باعث ایجاد پوستی سالم و جوانتر می شود.

تکرار روش لیزر فرکشنال2CO  

بر خلاف لیزرهای غیرفرکشنال که در آن ها معمولا یک جلسه درمان کافی است؛ اغلب با لیزرهای فرکشنال، برای به دست آوردن نتایج مطلوب به جلسات متعدد درمانی نیاز است.

 چند جلسه لیزر 2CO فرکشنال براي بهبودي بیماري لازم است ؟

در حقیقت این دستگاه لیزر قابل تنظیم بر اساس خواست و نیاز افراد است.

جلسات درمانی بسته به مشکل پوستی بین ۳ تا ۵ جلسه می باشد که بصورت ماهیانه تکرار می گردد.

پس از انجام لیزر

بلافاصله بعد از لیزر معمولا پوست ملتهب و برافروخته می شود که بهتر است از کمپرس آب یخ استفاده شود,بسته به انرژی استفاده شده بر روی پوست صورت بیمار ممکن است بین ۲۴ ساعت تا ۲ هفته قرمزی را تجربه نماید، در این شرایط مسئله بسیار مهم گذاشتن یخ بلافاصله پس از لیزر بوده تا حداقل قرمزی اتفاق بیافتد.

           زمانی که پوست دچار زخم است می توانید از کرم های حاوی انتی بیوتیک یا  کرم های که به عنوان ترمیم کننده هستند برای بهبودی پوست استفاده کنید  

           در ضمن ما به شما پیشنهاد می کنیم که در زمان ۳تا۶ روز اول که پوستتان دچار آفتاب سوختگی است آن را از تابش مستقیم آفتاب دور مگه دارید،  

           از پماد زینک اکسید استفاده نماید.

           کرم بعد از لیزر را روزی ۴ الی ۵ بار تا زمان برطرف شدن التهاب و قرمزی استفاده کنید.

           اکیدا توصیه می شود که شخص بعد از اینکه به بهبودی کامل رسید حتما نیم ساعت قبل از اینکه به بیرون برود از این ضد آفتاب مناسب و عالی و مهم تر از همه معتبر استفاده کند.  

           بدون تجویز پزشک در این مدت نباید از کرم یا محصول آرایشی استفاده کرد.  

           در بین دو جلسه درمان از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

آیا انجام لیزر فركشنال دردناک است ؟  

پاسخ به این پرسش به میزا ن تحمل افراد بستگي دارد . براي افرادي كه آستانه تحمل درد بالائي دارند انجام لیزر بدون بیحسي امكان پذیر است.

انجام لیزر 2CO فرکشنال چه عوارضي دارد ؟

گفته می شود که درمان با لیزر 2CO فرکشنال به راحتی قابل تحمل بوده ولی بسته به ناحیه تحت درمان و نوع دستگاه مورد استفاده، مقداری احساس خارش و سوزش ایجاد می شود.

به طور کلی، همزمان با التیام یافتن پوست، پوسته پوسته شدن خفیف تا متوسط پوست رخ می دهد که ممکن است بهبود آن تا ۲ هفته طول بکشد.

عوارض جانبی یا خطرات این نوع درمان بسیار کم بوده و معمولا شامل تورم و قرمزی می شوند .

احتمال ابتلا به عفونت و جای زخم یا اسکار بسیار کم است.

انجام لیزر 2CO فرکشنال برای چه افرادی مناسب نیست و به آنها توصیه نمی شود ؟

           خانمهای باردار از جمله افرادی هستند که انجام این گونه لیزرها به آن توصیه نمی شود و نباید آن را انجام دهد.  

           افرادی که دارای حساسیت پوستی هستند.  

           افرادی که دارای پوستی حساس هستند.  

           سابقه تشکیل کلویید یا اسکار هیپرتروفیک بدنبال ایجاد زخم

لیزر 2CO فرکشنال برای چه محل هایی قابل استفاده است ؟

لیزر فرکشنال را میتوان برای تمام بدن به کار برد ولی کاربرد آن در مناطقی که کاربرد سایر لیزرها محدودیت دارد مثل گردن و دست اثرات بهتری دارد.

از چه زماني پاسخ درماني ظاهر مي شود ؟  

برخی نتایج درمان به شکل فوری قابل دیدن است ولی برای دیدن نتایج کامل بین سه تا شش ماه زمان لازم است، پس از شروع درمان یک دوره ۴ تا ۶ هفته ای ممکن است پوست کمی به حالت صورتی رنگ باشد، در طول دوره پوست شما صاف و ملایم تر می شود و شما به سمت بهتر شدن پیش خواهید رفت.

سخن آخر:

لیزر 2fractional co یک تکنولوژی بسیار پیشرفته در درمان اسکارهای آکنه (جوش) ، منافذ ، جوانسازی و سفت کردن پوست و ترک های پوستی می باشد که در جوامع امروز با توجه به این که اکثر مراجعه کنندگان شاغل می باشند و یا دانشجو ، و نمی توانند با لیزر 2Co معمولی مدت چند هفته صورت خود را پوشیده و یا پانسمان کنند ، روش بسیار محبوبی در درمان انواع ضایعات پوستی از جمله جوانسازی ، از بین بردن اسکارها ، آکنه ، سوختگی و یا جراحی و ترک های پوستی می باشد که تقریباً بدون درد و بدون نیاز به استراحت و یا پانسمان می باشد.

توصیه های مهم برای انجام لیزر:  

عدم دستکاری کردن و همچنین کندن دلمه های ایجاد شده و مصرف کرم های ترمیم کننده بصورت مداوم و منظم

بعد از اینکه دلمه ریخته شدن از قرار گرفتن در مدت طولانی مقابل مانیتور با جلوگیری کرد.  

پس از ریختن دلمه ها باید بصورت مداوم از ضد آفتاب ها استفاده کرد و نباید مدت طولانی در آفتاب قرار بگیرید یا نباید آفتاب سوختی و حمام آفتاب انجام دهید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت قبلی با مرکزلیزر ایرانیان تماس بگیرید.


برگشت به عقب